Ściąga Google+

Google+Google Plus

Parę wskazówek i porad dotyczących udostępniania wpisów w strumieniach kręgów i nie tylko.

Wpis w strumieniu kręgu Google+

Spis treści

Formatowanie tekstu

*pogrubiony tekst* = pogrubiony tekst należy ograniczyć z obu stron gwiazdkami

_pochylony tekst_ = pochylony tekst z obu stron należy dodać podkreślnik (znaki podkreślenia)

-przekreślony tekst- = przekreślony tekst należy dodać z dwóch stron myślniki

Wskazówka 1: bezpośrednio przed, jeśli jest w środku zdania, oraz po takim formatowanym tekście powinien się znaleźć odstęp w postaci spacji np.:

*Pójdźże*,*kiń* tę -pochmurność-chmurność w głąb_flaszy_! – Źle
*Pójdźże*, *kiń* tę -pochmurność- chmurność w głąb _flaszy_! – Dobrze!

Jest wyjątek, że za takim formatowanym tekstem mogą znaleźć się znaki przestankowe bez odstępu dlatego też wyraz Pójdźże będzie w obu wypadkach wytłuszczony.

Wskazówka 2: formatowanie można łączyć np. _*-chmurka-*_ będzie jednocześnie przekreślony, pogrubiony oraz pochylony: chmurka

Dodawanie mediów do wpisu

Do wpisów możesz dodawać różne media poprzez kliknięcie na ikonki:

 • Zdjęcia: Zdjęcia i grafiki w Google+Zdjęcie i grafika Google+. Zdjęcia można dodawać: z komputera pojedynczoDodawanie zdjęcia do wpisu Google+, z komputera do albumu Zdjęć w GoogleZdjęcia albumy Google+ oraz z telefonu z systemem AndroidZdjęcia z telefonu Android Google+.:
  Dodawanie zdjęcia lub grafiki w Google+
 • Wideo / Video, Filmy: Film video Google+Filmy wideo Google+. Filmy można dodawać na trzy sposoby: przesłać pojedynczy filmDodawanie filmu wideo do wpisu Google+, wgrać, wyszukać oraz przejrzeć swoje filmy na youtubeFilmy video we wpsiie w Google+ lub z telefonu z systemem AndroidFilm wideo z telefonu Android we wpisie w Google+.
  Dodawanie filmu video we wpisie w Google+
 • Linki: Linki w Google+Link w Google+. Link wpisujemy w okienku i klikamy przycisk Dodaj.
  Dodawanie linków Google+
 • Lokalizacja / położenie: Lokalizacja Google+Położenie Google+. Po kliknięciu ikonki wyświetli się monit czy zgadzamy się na nieudostępnienie naszego położenia / naszej lokalizacji.
  Dodawanie lokalizacja w Google+

Wskazówka 1: wszystkie media można dodawać poprzez wklejanie / wpisywanie linków do nich w treści wpisu, jeśli zostaną rozpoznane odpowiednio to będą umieszczone jako odpowiedni typ (grafika, wideo) jeśli nie to jako link. O umieszczeniu decyduje kolejność linków.

Wskazówka 2: media można dodawać poprzez przeciąganie ich w okienko wpisu np. z Pulpitu.

Wskazówka 3: każde dodane medium można usunąć klikając krzyżyk w prawym górnym rogu Krzyżyk X iks Google+

Wskazówka 4: przy dodawaniu linku dodawana jest grafika z linkowanej strony, jeśli jest więcej niż jedna na stronie możemy wybierać ją strzałkami, a jeśli w ogóle nie chcemy grafiki to usuwamy krzyżykiem Grafika z linkowanej strony w Google+. Dodawany jest także opis linkowanej strony, jeśli nie chcemy go dodawać wciskamy pod spodem link Usuń opis.

Kręgi

Kręgi w Google+Kręgi Google+Do kręgów możesz dodać każdego, ale Ci których dodasz, nie muszą dodać Ciebie i vice versa każdy może dodać Ciebie do swoich kręgów. Na stronie głównej po lewej stronie można zobaczyć swoją listę kręgów, klikając na nazwę przechodzimy do strumienia aktualności danego kręgu, w którym to wyświetlane są wpisy użytkowników z danego kręgu.
Strumienie aktualności kręgów Google+

Wskazówka 1: pod kręgami po lewej znajduje się link Powiadomienia w którym to wszystkie powiadomienia są wyświetlane w formie wpisów w kręgach.

Wskazówka 2: nazwy kręgów i lista osób w nich nie jest publicznie widoczna, widzisz je tylko Ty. Osoba dodana do kręgów otrzymuje tylko powiadomienie o samym fakcie dodania i niczym więcej (bez żadnych szczegółów).

Wspominanie o osobach

Aby wspomnieć o jakiejś osobie w formie linku do profilu poprzedź jej imię i nazwisko znakiem + lub @ a następnie wybierz ją z listy.

Wskazówka 1: osoba dodana do wpisu zostanie także dodana do osób powiadamianych jak i osób którym wpis zostanie udostępniony.

Prywatna wiadomość

Aby wysłać prywatne wiadomości należy do listy osób którym udostępniamy wiadomość dodać tylko tę osobę do której chcemy wysłać PW. Następnie należy wyłączyć udostępnianie z menu dostępnego pod przyciskiem opcji w prawym górnym rogu wpisu Przycisk opcji wpisu Google+ a następnie kliknąć Wyłącz udostępnianie.
Prywatna wiadomość Google+
Prywatne wiadomości i udostępnianie Google+

Wskazówka 1: wyłączone udostępnienie i /lub komentowanie można poznać po braku linków Skomentuj – Udostępnij pod wpisem.

Możesz kliknąć na datę i / lub godzinę napisania wpisu aby przejść do stałego linku konkretnego wpisu. Można także kliknąć w publicznych wpisach menu opcji w prawym górnym rogu Przycisk opcji wpisu Google+ i wybrać z listy Link do tego wpisu

Link do tego wpisu Google+

Udostępnianie wpisu

Wpis można udostępniać publicznie, wtedy jest widoczny dla każdego, kto ma Cię w kręgach oraz w twoim, publicznym profilu widocznym dla wszystkich.
Publiczny wpis Google+

Wpis można udostępnić tylko w naszych kręgach.

Udostępnianie wpisu w kręgu Google+

Możemy także udostępnić wpis konkretnej osobie Udostępnianie wpisu Google+ konkretnej osobie, patrz Prywatna wiadomość.

Wskazówka 1: wpis można udostępnić wszystkim twoim kręgom poprzez wybranie opcji Twoje kręgi. Kręgi rozszerzone udostępniają wpis wszystkim osobom z twoich kręgów, oraz osobom z ich kręgów (taki łańcuszek, idealny dla spamerów).

Wskazówka 2: wpisy w Google+ można udostępniać dalej (takie jakby cytowanie) aby wyłączyć taka możliwość należy z menu opcji wpisu wybrać Wyłącz udostępnianie, więcej w Prywatna wiadomość.

Powiadamianie o wpisie

Podczas udostępniania wpisu dla konkretnego kręgu po najechaniu na niebieską ikonkę udostępniania można zaznaczyć opcję Powiadom o tym poście, i osoby z danego kręgu otrzymają specjalne powiadomienie o wpisie.

Powiadomienie o wpisie Google+

Wskazówka 1: aktualny limit osób, które możemy powiadomić wynosi 25.

Przycisk +1

Klikaj w przycisk +1 Przycisk +1 PlusOne Google+, jeśli podoba Ci się dany post. Powtórne kliknięcie usunie +1. Przyciski +1 można także spotkać na stronach www i w wynikach wyszukiwania Google, listę rozdanych +1 poza Google+ można zobaczyć w swoim profilu Google.

Hotkeye

Skróty klawiszowe ułatwiające korzystanie z Google+.

Klawisz / KlawiszeFunkcja
spacjaPrzewija stronę w dół
shift + spacja Przewija stronę w górę
jPrzewija pojedynczy wpis w dół
kPrzewija pojedynczy wpis w górę
qPrzeskakuje do czatu
HomePrzewija na samą górę

7 Comments

 1. po pierwsze: Dzięki za zaproszenie!
  po drugie: świetne opisy, kawał dobrej roboty!
  pozdrawiam!

 2. Wielkie dzięki, właśnie zastanawiałem się czy np jak dodam kogoś do kręgu debile hehe to będzie o tym wiedział.

  • tosiek

   15.07.2011 at 17:27

   Dodałem do wskazówek. Po dodaniu kogoś do kręgu ta osoba dostaje powiadomienie o tym fakcie ale o niczym więcej, bez żadnych szczegółów jak nazwa kręgu, lista osób z kręgu.

 3. Rzeczywiście świetna robota. Przyda się na przyszłość. Tośku może Ty lub ktoś inny będzie wiedział co zrobić z moim problemem. Starałem się o zaproszenie do G+ i je otrzymałem. Po wejściu w mailu na link przeszedłem do specjalnej strony, lecz nagle wyświetliła się informacja, że ta usługa nie jest dostępna dla osób, które nie przekroczyły wyznaczonego wieku. Teraz pytanie czy da się to jakoś ominąć? Czy nadal da rade dzięki odświeżaniu przejść do formularza i czy w oficjalne otwarcie osoby poniżej 18 roku życia będą mogły się rejestrować, a niepełnoletnie osoby nie mogą uczestniczyć tylko w becie? Ty masz już konto na G+ może bd to gdzieś umieszczone w regulaminie. Proszę o odpowiedzi na pytania. ;D

  • tosiek

   15.07.2011 at 23:08

   Fitness Seth
   Google Employee
   7/1/11
   Best answer – Michelle (Google Employee)
   […]Chcemy się najpierw upewnić, że nasz produkt Google+ nadaje się dla osób poniżej 18 roku życia zanim otworzymy rejestrację dla nich.[..]

   Best,
   Seth

   Kiedy i czy w ogóle otworzą rejestracje dla osób poniżej 18 roku życia, nie mam pojęcia.

 4. bardzo dobry artykuł :) +1

 5. Dość często jednak widzę dwa zdjęcia obok siebie w pojedynczym wpisie w strumieniu. Nie wiem jak, ale z tego wynika, że jest to możliwe.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.