mily spajderek

mily spajderek

Jest to zbiór modyfikacji mających na celu lepszą indeksację strony / portalu w wyszukiwarkach. Dzięki technikom zastosowanym tutaj pozycja w wyszukiwarkach powinna się umocnić. Dzięki przyjaznym linkom wzmocnimy siłę fraz na które chcemy pozycjonować nasz serwis, lecz przyjazne linki dają także miłe wrażenia estetyczne i już z samego linku możemy domyślić się co znajduje się pod danym odnośnikiem.

Należy zacząć od zdecydowania czy korzystamy z adresu z przedrostkiem www czy bez. Ponieważ wyszukiwarki rozpoznają te dwa adresy jako zupełnie inne witryny (przedrostek www to po prostu subdomena, i jest oddzielnie traktowana niż adres bez WWW). Należy utworzyć przekierowanie 301 na wybrany adres z WWW lub bez, oraz na ten czas można ustawić w centrum dla webmasterów google preferowany adres z WWW lub bez (w zakładce Konfiguracja witryny >> Ustawienia). To jest priorytet!

Dodatkowo dochodzą przekierowania 301 dzięki którym wszelkie stare odnośniki zostaną na stałe przeniesione na nowe przyjazne adresy. Także w razie jakiejkolwiek aktualizacji nazwy newsa / artykułu zadziała przekierowanie w celu dostarczenia aktualnego odnośnika i właściwej treści. Wszelkie dynamiczne odnośniki zostają zastąpione przepisanymi adresami, ze słowami kluczowymi oraz z rozszerzaniem .htm dzięki czemu wyszukiwarki traktują nasze odnośniki jako statyczne pliki, co polepsza indeksację.

Dodatkową opcją jest przekierowanie domyślnej głównej strony na główny adres domeny, wyjaśnię na przykładzie. Jeśli aktualnie po wejściu na stronę o adresie typu: http://example.pl/ i zostajemy przekierowani przekierowaniem 302 na adres do pliku news.php np.: http://example.pl/news.php to niestety nie sprzyja to indeksowaniu i może powodować problem z Duplicate Content, co niestety może mieć nieoczekiwane skutki, wiec by to wyeliminować należy przekierować adresy kończące się na /news.php oraz /index.php na główną domenę np. http://example.pl/ dzięki czemu unikniemy Duplicate Content oraz wzmocnimy siłę głównej domeny a nie podstrony.

Dzięki zastosowaniu przekierowań 301 wyszukiwarki będą znały aktualne przyjazne adresy i powinny je zamienić na nowe w swoim indeksie. Dodatkowo pozbywamy się problemu Duplicate Content co powoduje wzmocnienie siły treści oraz wzmacnia jej wartościowość. Likwiduje problem wielu linków do jednej rzeczy, od teraz jeśli wejdziesz z innego adresu niż przyjazny zostaniesz przekierowany stałym przekierowaniem na przyjazny adres.

Lecz to jeszcze nie wszystko, ponieważ należałoby jeszcze zamienić odnośniki na naszej całej witrynie na nowe i przyjazne, żaden problem! Automatycznie zostaną zamienione i będą prowadzić zawsze do przyjaznych odnośników.

Słowa kluczowe w linkach to najczęściej odpowiednio przygotowany tytuł podstrony dzięki czemu siła fraz zawartych w tytule rośnie.

Dzięki tym wszystkim zabiegom odnośniki do naszej strony powinny zostać prze indeksowane w wyszukiwarkach na nowe, oraz wszelkie stare są przeniesione na stałe i przyjazne linki. Dodatkowo dodaję specjalne reguły do pliku robots.txt w których instruuję wyszukiwarki jak mają indeksować witrynę.

mily spajderek milusie adresiki

mily spajderek logo
Jest to modyfikacja przeznaczona dla PHP Fusion w wersjach 6.x oraz 7.x jak i Extreme-Fusion dawniej znany pod nazwą Extreme Pack
Zawiera następujące funkcje:

 • Przepisywanie linków na przyjazne wyszukiwarkom ze słowami kluczowymi np. zamiast: example.pl/news.php?readmore=18 otrzymujemy adres z tytułem np. example.pl/news-readmore_korzystanie-z-programu-antywirusowego,18.htm
  Dzięki temu zachowujemy dawne słowa kluczowe w linku, oraz dodajemy tytuł aktualnej podstrony. Format linku może być indywidualnie dostosowany.
 • przekierowania 301 ze starych adresów na nowe przyjazne
 • Zamiana starych adresów w treści strony także na nowe i przyjazne (nie chodzi tu o przekierowanie a zamianę klikalnych odnośników)
 • Aktualizacja linków wraz z aktualizacją treści (zmieni się tytuł news równocześnie stary adres będzie przekierowany na nowy z nowym tytułem)
 • Przeniesienie głównej podstrony na adres domeny / subdomeny lub podkatalogu (zamiana example.pl/news.php na example.pl/ z przekierowaniem 301
 • Likwiduje problem związany z Duplicate Content
 • Odpowiednio instruuje wyszukiwarki poprzez plik robots.txt

Koszt modyfikacji nie jest duży (możesz zaproponować własną cenę, wyceń na ile oceniasz taką modyfikację), jeśli chciałbyś mieć przyjazne adresy zapraszam na GG: 3279082 lub kontakt poprzez email: admin001@tosiek.pl
Przykładowy portal z tą modyfikacją: Polski Serwis Wolfenstein Enemy Territory
W razie błędów, sugestii i próśb także zapraszam do kontaktu, nie gryzę.

przekierowanie 301 – stałe
Informuje o tym iż aktualny odnośnik nie jest aktualny i nie powinien być używany jednocześnie podając nowy aktualny odnośnik. Jest to stała zmiana adresu, którą obsługują także wyszukiwarki sieciowe, dzięki czemu i one zamieniają stare odnośniki na nowe. Dzięki takiemu przekierowaniu można przenieść PageRank i wszelkie statystyki ze starych adresów na nowe.
przekierowanie 302 – tymczasowe
Jest to tymczasowe przekierowanie, i informuje iż cały czas powinien być używany stary odnośnik. Przekierowanie to jest nie zalecane, lecz niestety stosowane np. w PHP fusion do przeniesienia na podstronę news.php
Duplicate Content
Można to nazwać szkodzeniem samym sobie, ponieważ ta sama treść wyświetlana z wielu różnych adresów traci wartość dla wyszukiwarek i przestaje być unikalna i mocna. Można to wyeliminować kierując na właściwy adres za pomocą przekierowań 301.
robots.txtrobots.txt to plik instruujący wyszukiwarki w jaki sposób mają indeksować całą witrynę. Właściwe reguły w nim zawarte pomagają w pozycjonowaniu i pozbywaniu się Duplicate Content

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 tosiek

2 Comments

 1. Witam!

  Jak technicznie za pomocą .htaccess‘a zrealizować przekierowanie 301 ze starego linku postaci:

  strona.php?akcja=go&iProdId=1111&iKatId=2222 na nowy postaci: strony/tytul,wpisu-1111-2222 ??

  • tosiek

   18.01.2010 at 11:19

   Takiego przekierowania za pomocą reguł ModRewrite nie da się wykonać, ponieważ ModRewrite nie zna tytułu strony. Trzeba to zrobić z poziomu skryptu obsługującego stronę.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.